Öhkömönkijä kirjoitti:Onnittelut kollegalle upeasta öreiki-ihanasta.

Nyt kärsä tanassa kohti uusia örepeltoja, eikös vain?
Kyllä, nyt on karsinassa bileet ylimmillään, menen heti taas kun vaimolta aikaa liikenee vispaamaan garretilla niin ettei isäntien kannata turhaan vaivautua ottamaan puimuria tallista kun viljat, heinät ja pienemmät puutkin on heiluteltu kumoon tämän Ören aiheuttaman innostuksen seurauksena.
jore ja pojat kirjoitti:Joo, unohtui onnitella ekasta 1700- lukulaisesta *snip
on yhä edelleen Sleepy Sleepers
Kiitos kovasti onnitteluista, ekan kerranhan muistaa lopun ikänsä oli se vaan loistavaa nostaa tämä yksinäinen kolikko kylmästä pellosta, nyt sillä on hyvä olla.
Sliipparit on kyllä loistava orkesteri jota on kyllä tullut kuunneltua paljon, ei ehkä ihan samankaltaista musiikkia taida olla kuin Edithillä.
Kävin eilen Raisiossa yhdellä pellolla koittamassa, pelto oli kyllä tyhjä kuin Suomen valtion kassa, puolisen tunti huiskittua tuli kaivamisen arvoinen signaali, ilon ollessa ylimmillään huomasin että lapio on kotona, onneksi viime reissun roskakamat oli vielä mukana mm, ruosteinen kuokan pää, sillä raivoissani kaivoin esiin. 80-luvun repäisykorkin paristakymmenestä sentistä, tämän jälkeen kaksi savuketta putkeen ja kotiin manikyyriin, kynsien alta tuli peltoa tulitikkuaskillinen, ei aina voi voittaa.
Vanhin tunnistettu raha: Roomalainen kolikko Maximinius Thrax 235 - 236
Vakka-Suomen metallinetsijät
Xp Deus, Makro Racer,AT Pro
Propointer
Viking VK40
