Sivu 1/1

Kyynärnauha??

Lähetetty: 23 Heinä 2020, 18:16
Kirjoittaja Tonkija69
Miksi monissa (kaikissa?) etsimissä on sellainen paksu nylon-nauha kyynärtuessa, jolla hirttää käsi kiinni siihen laitteeseen? Itse en ole keksinyt mitään funktiota sille. Eihän se kela nyt mitenkään voi lentoon lähteä. Ja tielläkin olisi se nauha aina, kun tulee kaivettavaa. Itse en ole ikinä tarvinnut, vaan jättänyt asentamatta. Samoin olen poistanut ne "nurjalle puolelle" tulevat hökötykset, kun en ole niillekään keksinyt mitään toimea. Mites te muut? :)

Re: Kyynärnauha??

Lähetetty: 23 Heinä 2020, 19:50
Kirjoittaja jarski
Ei tule itsekään nauhaa käytettyä juuri sen takia, kun ei sitä tarvitse, ja joutuisi aina kaivaessa availemaan sitä.

Re: Kyynärnauha??

Lähetetty: 23 Heinä 2020, 20:37
Kirjoittaja Leijona
Ei tule käytettyä, vaikka siitä voisikin käden vetäistä taaksepäin pois. Jos on pitkä heinikko, niin silloin siitä olisi apua, ettei käsi luiskahda siitä pois, mutta sitten taas, jos satut vaikka kaatumaan, niin siinä on se vaara, että esim. varsi katkeaa, kun otat automaattiseti tukea vaikka koneella.

Re: Kyynärnauha??

Lähetetty: 23 Heinä 2020, 20:58
Kirjoittaja Haarukka
Nokta fors relicissä tuli joskus kokeiltua kun käytin sniper kelaa. Siinä kyynärboksi niin raskas että ilman sitä ei tahtonut kela pysyä alhaalla eikä käsivarsi tuessa.
Sitten aloin pitämään vartta niin pitkänä kuin sai ja sain riittävät grammat kelapuoli päähän. Sen koommin en oo hihnaa pitänyt eikä enään ole ko. konettakaan.