"ei paljon"? noin 45h peltoja kolunnu viimisen 2 viikon aikana ja 1 hopeinen esine ja sekin 25penniä vuodelta 1901 ja sä revit tollaset ja et oo moksiskaan varmaan köyhät bondet ollu täällä Kaarinassa
Garrett AT PRO
Vanhin kolikko: hopeinen 4 öre Klipping
kausi 2013: 10 kolikkoa löytynyt
"ei paljon"? Shocked noin 45h peltoja kolunnu viimisen 2 viikon aikana ja 1 hopeinen esine ja sekin 25penniä vuodelta 1901 Surprised ja sä revit tollaset ja et oo moksiskaan Very Happy varmaan köyhät bondet ollu täällä Kaarinassa Laughing Laughing
Rauskilla on kyllä kovat tuntimäärät pelloilla. Eihän varmasti kela ole liian korkealla maasta ja onhan kävelyvauhti sopivan hidasta ja kaiveletko varmuuden vuoksi vähän epämääräisiäkin signaaleja?
Luulisi, että kyllä Kaarinan peltoihin on kadotettu tavaraa niinkuin muualleki.
Golden Mask 4W Pro + Garrett ProPointer
(Entisiä vehkeitä: ACE250, Blisstool LTC48 ja 64 v1, AT Pro, XP Deus)
kyllä kela on ihan oikeassa korkeudessa, kävely melko rauhalista. löytöjä on aika läjä mutta hopeata pelloilta ei vaan tule, kaivan kaikki signaalit paitsi 2vasenta palkkia kolikoita on yli 200 rannoilta ja pelloilta, musketin kuulia yli 40 ja paljon muuta ... kuvia lupaan laitta kun muija sais ne kameralta koneelle sori OT.
Garrett AT PRO
Vanhin kolikko: hopeinen 4 öre Klipping
kausi 2013: 10 kolikkoa löytynyt
Kyllä nuo hopeet on aika tiukassa ei muuta kuin tiukkaa yritystä, niin kyllä se joskus tulee vastaan.Aika tyhjän tuntuinen tuokin pelto jota tänään hinkkasin tai ei sittenkään olihan siellä rautaa nauloina vaikka kuinka ja kaikenlaisia korkkeja.
Onnea!Hienoja hopeita miehellä noussut,jatka samaa tahtii
Vanhimmat kolikot:Saksalainen Penning v.1075,Kuningas Stephen v.1135.Dirhem v.754
Viikinkiaikainen hevosenkenkäsolki,kupurasolki,rannerengas ja ketjunkantaja ym.Ruotsalainen tippa.
Ja kaikki vasta alussa...........Minelab X-Terra 705 GoldPack