
http://cgi.iltalehti.fi/uutiset/2013032 ... 2_uu.shtml
Minulle on kerran ehdotettu ihan tosissaan tuota että teippaisin etsimen kaivinkoneeseen... Tällä kaverilla on oma kaivinkone ja oli ihan tosissaanNil Melius kirjoitti: Onnistuittehan peittämään jälkenne? Tuo menetelmä ei taida soveltua puistopiipparointiin.
Tuohon tarvitsee kaverin, yksinään olisi vähän kömpelöä ja hidasta käyttää sekä etsintä että kaivinkonetta. Hmm, jos piipparin kiinnittäisi kauhaan, ja ajelisi hiljalleen heilutellen kauhaa edestakaisin...?
Samoin täällä, lumet katoaa ihan silmissä. Pari päivää kun vielä sataisi niin pääsis varmaan jo ens viikolla ihan kunnolla tosi toimiinDigDeep kirjoitti:Siihen malliin tullut aamusta vettä, että luulisi kohta pääsevan harratelemaan. Se on sitten eri juttu tarviiko sinne pellolle ottaa kahluusaappaat mukaan..