Keskustelua kaikesta muusta aarteenetsintään liittyvästä ja vaikka säästä kuin jo otsikoiduista aihepiireistä. Täällä voit kertoa vaikka muista harrastuksistasi.
Perhana, näin tänään töistä tullessani sellaisen kulkuvälineen jonka vuoksi ajoin melkein ulos tieltä kun yritin varmistaa josko näin nimen oikein.
Muuttavat varmaan nimen jos autoa tuodaan Suomeen.
X-Terra705, Garret AT pro, C-Scope 990 (eläkkeellä ) Fiskars kenttä ja puutarha, Minelab Pro Find 35 ja Sherlock pinpointterit. Panasonic Lumix FT-5 kamera. NMF-jäsen.
X-Terra705, Garret AT pro, C-Scope 990 (eläkkeellä ) Fiskars kenttä ja puutarha, Minelab Pro Find 35 ja Sherlock pinpointterit. Panasonic Lumix FT-5 kamera. NMF-jäsen.
Eikös tuota ole jo jonkinaikaa ollut liikenteessä. Oli tästä merkistä puhetta jo parisen vuotta sitten.
Ei siis ole ihme, jos sattuu kadulla kuulemaan vaikkapa seuraavanlaisen vuoropuhelun?
"Mitäpä teet ehtool?"
"Pesen Revaani..."
...ja niin edelleen...
EDIT: Otinpa selvää, tämä on tuo Intiasta kotoisin oleva sähköauto... siellä tuo "Reva" lienee tarkoittaa jotain ihan muuta? Itse en osaa Intian murretta joten jää selvittämättä tuo.
Itse en näe mopoautoissa paljoakaan järkeä. Maksaa oikeen auton verran, ei liiku mihinkään ja on vaan liikenteen tukkona. Ehkä siitä sais virittämällä jotain ja taakse tietenkin amisjumputtimet. Sitten ajelemaan kylärallia.
Nimim. 2½ vuotta säässä kuin säässä kypärä päässä.
Garrett AT Pro + 4.5" Super Sniper
Garrett Pro-Pointer
Lesche 85 & MursuScoop 2.0